
W dniach 24 i 25 czerwca 2026r. przedstawicielki Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – Filia w Jeleniej Górze dr Ania Baraniecka, prof. UEW oraz dr hab. Agnieszka Jagoda, prof. UEW, uczestniczyły w dwóch bardzo ważnych wydarzeniach polskiego sektora kosmicznego: Forum Sektora Kosmicznego w Poznaniu organizowanego przez Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego w Polsce oraz konferencji „Ekosystem Kosmiczny. Rok po misji IGNIS” w Szkole Głównej Handlowej.
To były dwa dni pełne inspirujących rozmów, nowych perspektyw i konkretnych działań. Efekty?
- Rozpoczęliśmy rozmowy dotyczące przystąpienia UEW Filia w Jeleniej Górze do Akademickiej Sieci Kosmicznej.
- Nawiązaliśmy obiecujące kontakty z ITTI Sp. z o. o., Sopra Steria Polska, Innovosat oraz wieloma przedstawicielami sektora kosmicznego i nowych technologii.
- Mieliśmy również okazję porozmawiać z dr. Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim, a także spotkać pasjonatów nowoczesnej edukacji kosmicznej, m. in. Magdalenę Hevelke-Kasiewicz i Roberta Nowakowskiego z SP4CER.
To kolejny krok w rozwijaniu kosmicznych inicjatyw Filii UEW w Jeleniej Górze. Łączymy naukę, biznes i technologie przyszłości, bo wierzymy, że innowacje rodzą się tam, gdzie odważne pomysły spotykają właściwych ludzi.
Stay tuned… bo to dopiero początek naszej kosmicznej podróży!








