Reprezentantki Filii UEW na Forum Sektora Kosmicznego

W dniach 24 i 25 czerwca 2026r. przedstawicielki Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – Filia w Jeleniej Górze dr Ania Baraniecka, prof. UEW oraz dr hab. Agnieszka Jagoda, prof. UEW, uczestniczyły w dwóch bardzo ważnych wydarzeniach polskiego sektora kosmicznego: Forum Sektora Kosmicznego w Poznaniu organizowanego przez Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego w Polsce oraz konferencji „Ekosystem Kosmiczny. Rok po misji IGNIS” w Szkole Głównej Handlowej.

To były dwa dni pełne inspirujących rozmów, nowych perspektyw i konkretnych działań. Efekty?

  • Rozpoczęliśmy rozmowy dotyczące przystąpienia UEW Filia w Jeleniej Górze do Akademickiej Sieci Kosmicznej.
  • Mieliśmy również okazję porozmawiać z dr. Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim, a także spotkać pasjonatów nowoczesnej edukacji kosmicznej, m. in. Magdalenę Hevelke-Kasiewicz i Roberta Nowakowskiego z SP4CER.

To kolejny krok w rozwijaniu kosmicznych inicjatyw Filii UEW w Jeleniej Górze. Łączymy naukę, biznes i technologie przyszłości, bo wierzymy, że innowacje rodzą się tam, gdzie odważne pomysły spotykają właściwych ludzi.

Stay tuned… bo to dopiero początek naszej kosmicznej podróży!

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia